BLOK BİMS ÜRÜNLERİYLE DUVAR ÖRÜLMESİ

Ürünler lamba-zıvana birbirine geçmeli olduğundan dikeyde harç kullanılmamaktadır. Sadece yatayda maksimum 10 mm örgü harcı kullanılır.Bu harç miktarı genelde 6-8 mm ortalamasında gerçekleşir. Eğer ki özel BLOKBIMS-Y yapıştırma harcı kullanılacaksa bu kalınlık 4 ila 6 mm arasında gerçekleşir. Harç kalınlığının az olması ısı köprüsünün de azalması anlamındadır. Bu bağlamda normal harç uygulaması yapılması istenildiğinde 0-3 mm boyutundaki bims agregası kullanılması tavsiye edilir.


KESİLMESİ :

Yarım ürünler sevkiyatta standart olarak sevk edildiğinden ; duvar sıra başlangıçlarında yarım ürünler kullanılır.Kolon aralarının bu işleme elvermediği durumlarda ise ürünler rahat- lıkla her istenilen ölçüde kesilebilme özelliğine sahiptir.Bu kesme işlemi elektrikli spralle, düz ağızlı oduncu nacağı ile rahatlıkla yapılabilir,arda kalan üründe kullanılılmış olur.


KANAL AÇILMASI :

Tamamlanmış olan duvar yüzeyinden elektrik veya su boru tesisatı döşenilmesi istenildiğinde ise: tesisatın geçirilmesi istenilen yerler yine a) oduncu nacağı ile b) spralle c) Kanal açma makinaları ile rahatlıkla açılır ve hiçbir duvar zaiyatına neden olmaz,sadece açılması istenilen yerler açılmış olur.


SIVA YAPILMASI :

Tamamlanmış duvar yüzeylerine serpme sıva ve kaba sıva yapılmadan direkt olarak alçı sıva yapılabilir. BLOKBIMS'in yüzey penetrasyonu çok iyi olduğundan vede çimento bazlı ürün olduğundan sıva tutuşu mükemmeldir. Sıva sonrası rötre yapmaz,sıva dökülmesi yapmaz.


VİDA ve MEKANİK ANKRAJ UYGULAMALARI :

Duvar yüzeyine her türlü elektrikli matkap ile delik rahatlıkla açılabilir,dübeli sıkı olarak kavrar, çivi rahatlıkla çakılabilir ve çıkartılırken ahşap performansı gösterir.


SES İZOLASYONU :

10 cm lik kalınlıktaki BLOKBIMS 'in ses ölçülmüş ses yalıtım değeri 40 db olduğu bilinmektedir. Bu da doğal yapı ürünleri arasında en mükemmel ses yalıtımı yaptığını göstermektedir.