Kurum Profili

BLOKBİMS A.Ş. 1998 yılında, ülkemiz yapı sektöründeki eksikliği görerek, bims (pomza) hammaddesi ile yapı malzemeleri üretmek amacıyla, ERTAŞ GRUP çatısı altında, vizyoner ve girişimci bir yaklaşımla kurulmuştur.

BLOKBİMS Nevşehir’de bulunan, 1.000.000 m2 açık ve 35.000 m2 kapalı alandaki tesisinde, alanında uzman ve tecrübeli kadrosu ve MASA marka Alman menşeili tam otomatik makinaları ile, ulusal ve uluslararası yönergelere uygun, 220.000 adet/gün kapasiteyle üretim yapmakta, ürünlerini kendi nakliye filosu ile ulaştırmaktadır.

Ülkemizde, tüm Türkiye’ye dağılmış etkin satıcıları ve 10 kişilik teknik ekibi ile hizmet veren BLOK BİMS’in, yurtdışında da Amerika, İngiltere ve Suudi Arabistan’da distribütörlükleri bulunmakta ve kurum, 47 ülkeye ihracat gerçekleştirerek ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır.

Şirket Ünvanı

BlokBims Hafif Yapı Elemanları Maden, İnşaat, Nakliyat, Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Bims

Kuruluş Tarihi

1997

Bims

Şirket Merkezi

Merkez / NEVŞEHİR / TÜRKİYE

Bims

Faaliyet Alanı

BlokBims, bims hammaddesinden ısı ve ses yalıtımlı, yangına dayanıklı, hafif, çevre dostu, ekonomik, depreme dayanıklı, özel işçilik gerektirmeyen izolasyonlu hafif yapı blokları üretmektedir.

En çok istihdam sağlayan kurumlardan biri olarak Nevşehir Sigorta İl Müdürlüğü tarafından da ödül alan BLOKBİMS, istikrarla büyümekte, gelişmekte ve sermayesini artırmaktadır. Ayrıca, inovatif yaklaşımı ilke edinmiş olan BLOKBİMS 2014 yılında kurduğu güneş enerjisi santrali ile kendi elektriğini kendisi üretmekte, şehir ve ülke ekonomisine katkı sağlarken aynı zamanda doğa dostu bir yaklaşım sergilemektedir.

Sektöründe saygı duyulan ve tercih edilen bir marka olmasının, ürün ve hizmet kalitesiyle ilgili olduğu kadar, hammaddenin alınmasından, ürünün son kullanıcıyla buluşmasına kadar her aşamada rol alan insan kaynağına da bağlı olduğunun bilincindedir ve bu sebeple en önemli değerini insan kaynağı olarak benimsemiştir. Bu sebeple BLOKBİMS’te çevre güvenliğine olduğu gibi iş sağlığı ve iş güvenliğine de maksimum önem verilmekte, sürekli eğitim ve iyileştirmelerle personelin gelişimine katkı sağlanmaktadır.

Saygılarımızla.

BLOKBİMS A.Ş.